Etap XVII: „Grenlandia IV” - BlueLog - Rejsy i Szkolenia Żeglarskie
Etap XVII: „Grenlandia IV”

Etap XVII: „Grenlandia IV”

Ittoqqortoormit – Scoresbysund – Akureyri

24.08.2023 -3.09.2023 – 11 dni

Cena: 2 700 EUR – cena zawiera – poniżej

Grenlandia 2023: po doświadczeniach ubiegłych lat proponujemy Wam 11 dniowy rejswyprawę w opcji one-way, z wymianą załóg i powrotem/zakończeniem rejsu na Grenlandii. Ten etap zaczynamy na Grenlandii, a kończymy na Islandii. Dzięki temu będziemy mieli solidną dawkę żeglugi w postaci trzydniowego przelotu z lub na Islandię oraz ok. 7 dni eksplorowania fiordu. Na rejsie zawsze będzie obecnych min. 2-3 członków załogi stałej jachtu: skipper oraz co-skipper, czasem też drugi co-skipper, wszyscy to doświadczeni przewodnicy w rejonie oraz znakomici kapitanowie. Wszyscy członkowie naszej kadry mogą pochwalić się certyfikatem AECO Svalbard & Greenland Field Staff, oraz są doświadczonymi użytkownikami broni palnej.

Od uczestników rejsu-wyprawy nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego, wystarczy obycie na jachcie morskim oraz wiedza jak działa na nas morze. Na jachcie pływamy w systemie wachtowym, wspólnie przygotowujemy posiłki, nawigujemy i obsługujemy jacht.

Scoresbysund to jedno z najbardziej niedostępnych miejsc na świecie. Na całym wschodnim wybrzeżu Grenlandii znajdują się tylko dwie osady. Jedną z nich – Ittoqqortoormiit – mamy zamiar odwiedzić. Zamieszkana jest ona przez około 450 osób. Rejs rozpisany jest na 11 dni.

Ten rejs jest jednym z najbardziej wymagających, na jakie możesz się wybrać. Będziemy mieli jedynie postoje na kotwicy w fiordzie, a zwiedzać ląd będziemy poprzez desanty pontonami na plaże.

Cieśnina pomiędzy Grenlandią, a Islandią charakteryzuje się występowaniem bardzo silnych sztormów. Całe wybrzeże wschodnie jest ciągle “obmywane” przez pak lodowy spływający z północy, który będziemy musieli sforsować aby dostać się do fiordu. Podsumowując: czeka nas prawdziwie żeglarskie wyzwanie!

Cena zawiera:

  • Czarter jachtu
  • Przygotowanie jednostki do wyprawy
  • Wyposażenie jachtu niezbędne do rejsu
  • Opiekę kapitana
  • Ubezpieczenie załogi na jachcie w czasie rejsu (NNW i KL)

Cena nie zawiera:

  • Dolotu na Islandię i powrotu z Islandii.
  • Zalecanego dodatkowego ubezpieczenia podczas przebywania na lądzie
  • Przypominamy, że zgodnie z żeglarską tradycją kapitan nie dokłada się do kasy jachtowej, a jeżeli załoga zdecyduje o zjedzeniu posiłku poza jachtem, rachunek kapitana powinien być uregulowany z kasy jachtowej.

Jeśli chcesz wziąć udział w rejsie, wypełnij formularz, a my prześlemy umowę uczestnictwa.

Zapisz się
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram