Etap VIII: „Na Wyspy Owcze” - BlueLog - Rejsy i Szkolenia Żeglarskie
Etap VIII: „Na Wyspy Owcze”

Etap VIII: „Na Wyspy Owcze”

Bergen – Szetlandy – Wyspy Owcze

22.05.2023 -04.06.2023 – 14 dni

Cena: brak miejsc

Rozpoczynamy w Bergen. Zaopatrzenie, szybki przegląd jednostki i w drogę! Wielka żeglarska przygoda czeka! Na obiad świeży dorsz? Dziki łosoś? Najlepiej własnoręcznie złowiony na wędkę! Dorsze prosto z wody będą naszym głównym składnikiem diety!

Z Bergen skok na Szetlandy, na zwiedzanie których, planujemy dwa dni. Mroczna bajka – te słowa najlepiej opisują klimat Wysp Owczych. Położone po środku morza norweskiego charakteryzują się unikatowym na skalę światową klimatem. Znamy te rejony dobrze, ale co roku odkrywamy, nowe i nieznane jeszcze oblicze Wysp Owczych i Szetlandów. Silne wiatry, mgły, niskie chmury, pogoda jak w ruletce tworzą niesamowitą atmosferę tego regionu. W połączeniu ze skałami wyrastającymi prosto z wody, nawet do wysokości ponad 800 m n.p.m. sprawiają, że jest to niezwykle piękny i tajemniczy zakątek naszego globu. Naszym zdaniem, każdy powinien choć raz zobaczyć te wyspy. A najlepiej z pokładu jachtu!

Jest to bardzo burzliwy rejon, o szybko zmieniających się warunkach atmosferycznych. Płynąc z nami szczególnie pamiętaj, że morze to nieokiełznany żywioł, który lubi mieszać w planach. Z naszego doświadczenia, w takim czasie spokojnie zrobimy 100% planu na tej trasie, a jak pogoda pozwoli, mamy przygotowany szerszy plan.

Szczegóły poniżej!

Startujemy na Owcze z Bergen, dzięki czemu droga na Szetlandy będzie możliwie krótka. Po dwóch, trzech dobrach żeglugi ujrzymy wybrzeże tego ciekawego archipelagu, gdzie Szkocja spotyka się ze Skandynawią. Po uzupełnieniu wody i ew paliwa ruszamy dalej. Kierunek NW. Po około dwóch dobach żeglugi dotrzemy do Tornshavn. Tam “wymienimy” jacht na 9 osobowego busa i zwiedzimy najważniejsze punkty na wyspach. Na wojaże po wyspach planujemy minimalnie dwa pełne dni. Pierwszego zwiedzimy północną część, a drugiego południową. Czeka nas trochę trekkingu, zatem przygotujcie dobre buty, samochód nie wszędzie dojedzie.

Rejs po wodach pływowych, spełnia wymogi stażowe po wodach pływowych, stawiane przez PZŻ.

Cena zawiera:

  • Czarter jachtu
  • Przygotowanie jednostki do wyprawy
  • Opiekę kapitana
  • Ubezpieczenie załogi na jachcie w czasie rejsu (NNW i KL)

Cena nie zawiera:

  • Dojazdu na start rejsu i powrotu
  • Zalecanego dodatkowego ubezpieczenia podczas przebywania na lądzie
  • Kasy jachtowej (prowiant, paliwo, porty)
  • Przypominamy, że zgodnie z żeglarską tradycją kapitan nie dokłada się do kasy jachtowej, a jeżeli załoga zdecyduje o zjedzeniu posiłku poza jachtem, rachunek kapitana powinien być uregulowany z kasy jachtowej.

Jeśli chcesz wziąć udział w rejsie, wypełnij formularz, a my prześlemy umowę uczestnictwa.

Zapisz się
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram