Etap III: „Szkocja, Orkady, Szetlandy, Norwegia" - BlueLog - Rejsy i Szkolenia Żeglarskie
Etap III: „Szkocja, Orkady, Szetlandy, Norwegia”

Etap III: „Szkocja, Orkady i Szetlandy”. Rejs stażowo – szkoleniowy. 

Edynburg – Szkocja – Orkady – Szetlandy – Bergen

29.04.2023 – 13.05.2023 – 14 dni

Majówka na jachcie!!!

Cena: 960 EUR + PPP (portowe, prowiant, paliwo)

Nasz rejs rozpoczniemy w Edynburgu.

Bezpośrednie połącznie lotnicze do Edynburga (z Gdańska, Krakowa, Warszawy) kosztuje obecnie około 350 pln.

Po wizycie w malowniczej stolicy Szkocji i spokojnym zwiedzaniu miasta, oddamy cumy i obierzemy kierunek na północ.

Eksplorując Szkocję odwiedzimy Dundee, Aberdeen, Peterhead, Faresburgh i Wick. Porty, które są idealną bazą na wyprawę w głąb Szkocji.

Szkocja to dawne królestwo, które obecnie wchodzi w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Słynie z whisky, kapryśnej pogody, wspaniałych krajobrazów i olbrzymiej ilości zamków. Warto zobaczyć atrakcje Szkocji i doświadczyć typowej dla mieszkańców szkockiej gościnności. Zwiedzimy spory fragment północno-wschodniej Szkocji, w którym można odwiedzić kilka kameralnych wytwórni bursztynowego trunku. Będzie coś dla ciała i dla ducha

Opuszczając Wick, czyli ostatni port Szkocji, obierzemy kurs na północ. W kierunku Orkadów.
Naszym kolejnym punktem rejsu będą wyspy cudownych widoków, pięknego wybrzeża, omywanego najszybszymi w Europie oceanicznymi prądami i legend ponad pięciotysięcznej historii. Będziemy odkrywać tajemnice Ring of Brodgar. Bez zbędnego pośpiechu odwiedzimy najciekawsze okolice.

Żeglując w okolicach sześćdziesiątego równoleżnika, w kierunku NNE od Szkocji, można natrafić na maleńki archipelag wulkanicznych wysepek. Są one tak niepozorne, że na niektórych mapach turystycznych są tylko mikroskopijnymi kropeczkami w dodatkowym kwadracie; na innych w ogóle nie istnieją. Oczywiście na naszych, żeglarskich mapach to miejsce, które musisz odwiedzić będąc w tamtym rejonie. Wg nas to taka nieformalna granica pomiędzy Morzem Północnym a Norweskim, które jest już pierwszą zapowiedzią wizyty w Arktyce. I pomimo tego, że archipelag ten oficjalnie należy do Wielkiej Brytanii, to geograficznie bliżej mu jest właśnie do koła podbiegunowego niż do Londynu.

To Szetlandy!

Archipelag około stu wysp, które zamieszkuje około 25 tysięcy osób i około 100 tysięcy owiec  To surowa i piękna kraina leżąca na styku Szkocji i Skandynawii, gdzie wpływy obu przenikają się na każdym kroku. Począwszy od specyficznego dialektu, będącego mieszanką języka Gaelic i Staro-Nordyckiego, przez zwyczaje i tradycje, a skończywszy na podobnych, surowych krajobrazach. W naszych oczach, Szetlandy to: wyspiarskie klimaty, perełki archeologii, słodkie kuce szetlandzkie, nieprzerwana cisza, fascynujące Lerwick, ptasie królestwo, super swetry z owczej wełny i ponad 2 tysiące km pięknego wybrzeża.

Rejs zakończymy w Bergen, zanim jednak tam dotrzemy, zwiedzimy najciekawsze w okolicach Bergen fiordy.

 

Przeloty bezpośrednie z Bergen do Gdańska są obecnie w cenie około 130 pln. Do Katowic około 300 pln.

Cena zawiera:

  • Czarter jachtu
  • Przygotowanie jednostki do wyprawy
  • Opiekę kapitana
  • Ubezpieczenie załogi na jachcie w czasie rejsu (NNW i KL)

Cena nie zawiera:

  • Dojazdu na start rejsu i powrotu
  • Zalecanego dodatkowego ubezpieczenia podczas przebywania na lądzie
  • Kasy jachtowej (prowiant, paliwo, porty)
  • Przypominamy, że zgodnie z żeglarską tradycją kapitan nie dokłada się do kasy jachtowej, a jeżeli załoga zdecyduje o zjedzeniu posiłku poza jachtem, rachunek kapitana powinien być uregulowany z kasy jachtowej.

Jeśli chcesz wziąć udział w rejsie, wypełnij formularz, a my prześlemy umowę uczestnictwa.

Zapisz się
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram